Home / e-Books / Blind ePub

Blind ePub

Blind ePub ebook download
Třetí díl ze ságy o Shiře Calpurnii. Zde je víc než kdekoliv předtím v sérii na škodu autorova neschopnost malebně popsat a vykreslit situace a místa v příběhu, protože ten se odehrává na stanici adepta telephatica. To je místo velice odlišné od imperiální architektury a podle autorova líčení je jen velmi těžké si barvitě představit jak taková stanice vypadala.

Už od počátku vyprávění je jasné, že zápletka stojí na jediném "chytáku" a čtenář de facto jen čeká, co to nakonec bude. V náznaku se zde objevují vnadičky na vedlejší příběhové linie, které by mohly zhušťovat zápletku, ale jde jen o snahu natáhnout o trochu příběh a dodat mu glanc.

V neposlední řadě mi vadily buď chyby v překladu nebo místy neumělost autora, kdy jsem nebyl s to pochopit, o čem se ve větě hovoří. Samotné pasáže z duše psykerů jsou opravdu žalostné.

Kniha je i přes uměle nastavovanou délku vcelku krátká, zápletka nikterak hluboká. Dvě hvězdy jsou pro fandy Warhammeru 40K (a Calpurnie), pro zbytek čtenářské obce je to spíše jedna.
download Blind ePub